Travel høst for Nablusforeninga

Etter en sommer preget av krigen i Gaza og en uvanlig varm og herlig sommer her i landet, planlegger Nablusforeninga høstens aktiviteter.

Men først må vi takke alle som bidro til å gjøre både dialogmiddagen og solidaritetsmiddagen i begynnelsen av juli så vellykket. Vi fikk inn mer enn 60 000 kroner som kan sendes til fattige gamle både i vest og i øst Jerusalem. 

Vi vil også takke alle som bidro til demonstrasjoner mot krigen i Gaza. Vi som var bortreist hele sommeren, var til stede i tankene og med å gjøre demonstrasjonene kjent for våre medlemmer og kontakter. Det er smertelig å være vitne til lidelsene barn og uskyldige sivile utsettes for. Bare en rettferdig fred med slutt på okkupasjon og opphevelse av blokaden av Gaza kan få slutt på denne grusomheten. Og Nablusforeninga må arbeide videre for å bygge vennskap med og kunnskap om Nablus og innbyggerne der. Det arbeidet vi gjør på grasrota bærer frukt. 

Om jeg skal dø i morgen, vil jeg plante et epletre i dag, sa en vis mann. 

 

Og på agendaen for høsten står

  • Deltakelse på frivillighetstorget 6. september
  • Besøk av skoledelegasjon fra Nablus 26.september-2. oktober
  • Åpning av utstilling om Nablus 7. november
  • Delegasjon fra universitetet An Najah 2.-9. november
  • Kurs for kokkestudenter fra Nablus og Netanya. Dato ikke satt.

 

Vi kommer tilbake med mer om de enkelte aktivitetene etter hvert.